• sisdoz@sisdoz.com.tr
  • EN

Blog

"PRODOZ" Dozaj Pompası

"PRODOZ" Dozaj Pompası

Dozaj Pompaları, her türlü sanayi ve arıtma uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan, ihtiyaç olan kimyasalların prosese olması gerektiği kadar verilmesini sağlayan pompalardır. Sisdoz, dünyanın akışkan teknolojileri dalında en iyilerinin yüksek standartlarını, hassas dozajını, uzun ömrünü ve sağlamlığını Türkiye de kullanıcılar ile buluşturmaktadır.
Detay
Kimyasal Dozaj

Kimyasal Dozaj

Günümüzde sanayinin birçok alanında kullanılan kimyasal dozaj pompası çeşitleri, sıvı ya da katı partikül şeklindeki bir kimyasalın başka bir sıvı içerisine belirli bir oranda ve aralıklarla eklenmesini sağlamaktadır.
Detay
Dozaj Pompası Çeşitleri

Dozaj Pompası Çeşitleri

Dozaj pompaları ‘nın motorlu, elektromanyetik ve elektriksiz olmak üzere farklı modelleri mevcuttur. Bunlar arasında yaygın olarak kullanılan motorlu dozaj pompası , çalışma için gereken gücü elektrik motoru aracılığıyla sağlamaktadır.
Detay
Dozaj Pompası Genel Özellikleri

Dozaj Pompası Genel Özellikleri

Pompalar, bir akışkanın bir yerden başka bir yere aktarılması, filtrasyonu veya kapalı bir devrede sirküle edilmesi için endüstrinin hemen her alanında kullanılan makinelerdir. Kullanıldığı ortam, bağlantı tipi, akışkan türü, kapasite, çalışma prensibi ve buna benzer parametrelere bağlı farklı pompa modelleri mevcuttur. Genellikle kimyasal proseslerde kullanılan ve bir kimyasalın su veya başka bir sıvı içerisine belirlenen zamanda belirli ve ölçülebilir miktarlarda enjekte edilmesi için özel olarak tasarlanan pompa türüne de dozaj pompası denilmektedir.
Detay
Dozaj Pompası Ne İşe Yarar?

Dozaj Pompası Ne İşe Yarar?

Pompalar, endüstrinin hemen her alanında farklı uygulamalarda, farklı amaçlar ile kullanılmaktadır. Temelde bir sıvının veya sıvı türevi bir akışkanın transferini sağlayan pompalar, çalışma prensibi, çalışma koşulları veya pompaladıkları akışkanlara göre sınıflandırılabilmektedir.
Detay
Dozaj Pompası Nedir?

Dozaj Pompası Nedir?

Dozaj ya da bir başka deyişle dozajlama pompası, pozitif bir yer değiştirme pompası olarak bilinir. Temel olarak herhangi bir maddeyi ya da kimyasalı; gaz/su/buhar akışına bütünleşmiş etmek amacıyla dizayn edilmiştir.
Detay
Kimyasal Dozajlama Sistemleri

Kimyasal Dozajlama Sistemleri

Dozajlama sistemlerinde debiye, kimyasalın türüne ya da basınca bağlı olarak değişik yöntemlerden faydalanılır. Bu anlamda kimyasal dozajlama sistemlerine, yarattığı avantajlardan dolayı özel bir parantez açmamız gerekir.
Detay
Dozaj Pompası Nasıl Çalışır?

Dozaj Pompası Nasıl Çalışır?

Dozaj pompası sektör içinde yer yer dozajlama pompası adıyla da anılabilir. Temel olarak bu tip pompalar, aslında pozitif deplasmanlı pompalar olarak işlev görür, solenoid versiyonları da vardır.
Detay
Kimyasal Dozajlama Nedir?

Kimyasal Dozajlama Nedir?

Dozajlama sistemlerinde debiye, kimyasalın türüne ya da basınca bağlı olarak değişik yöntemlerden faydalanılır. Bu anlamda kimyasal dozajlama sistemlerine, yarattığı avantajlardan dolayı özel bir parantez açmamız gerekir
Detay
Kimyasal Dozaj Ünitesi

Kimyasal Dozaj Ünitesi

Kimyasal dozajlama pek çok alanda ve sektörde yaygın bir şekilde tercih edilen yöntemlerden birisidir. Kimyasal dozajlama ünitelerinin çalışma mantığını anlamak adına öncelikle dozajlama kavramına yakından bakmakta fayda vardır.
Detay
Klor Dozaj Pompası

Klor Dozaj Pompası

Endüstrinin hemen her alanında dozaj pompalarının farklı amaçlarla kullanıldığına tanıklık etmekteyiz. Pompalar temel olarak akışkanların transfer ya da dozaj işlemlerini gerçekleştirir. Bu noktada tümüyle çalışma prensipleri, pompa türlerini şekillendirir.
Detay
Kostik Dozaj Pompası

Kostik Dozaj Pompası

Dozaj pompaları günümüzde endüstrinin pek çok alanında karşılık bulan oldukça işlevsel materyallerden birisidir. Genel anlamda sıvı gibi akışkanları belli bir hacimde bir yerden belli bir akışkana enjekte ederken dozaj pompalarına ihtiyaç duyulur.
Detay
Klor Dozaj Pompası Nasıl Kullanılır?

Klor Dozaj Pompası Nasıl Kullanılır?

Klor dozaj pompaları, dezenfeksiyon veya farklı maksatlarla çeşitli kimyasalların otomatik bir biçimde dozajlanmasına aracı olan pompaları ifade eder. Dozajlama işleminin başarılı şekilde neticelenmesinde, dozajlama pompalarının rolü ve etkisi çok büyüktür.
Detay
Pulsafeeder Dozaj Pompaları

Pulsafeeder Dozaj Pompaları

Özellikle son dönemler içerisinde kullanımı normalde olduğundan daha da artan Pulsafeeder Dozaj Pompaları oldukça sağlam, kaliteli ve ağır hizmet tipi ürünlerdir.
Detay
Kimyasalların Otomatik Dozajı

Kimyasalların Otomatik Dozajı

Günümüz şartlarında rekabetin ciddi boyutlara varması ile satışlardaki karlılıklar eski dönemlere nazaran azalmıştır.
Detay