• sisdoz@sisdoz.com.tr
  • EN

Blog

"PRODOZ" Dozaj Pompası

"PRODOZ" Dozaj Pompası

Dozaj Pompaları, her türlü sanayi ve arıtma uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan, ihtiyaç olan kimyasalların prosese olması gerektiği kadar verilmesini sağlayan pompalardır. Sisdoz, dünyanın akışkan teknolojileri dalında en iyilerinin yüksek standartlarını, hassas dozajını, uzun ömrünü ve sağlamlığını Türkiye de kullanıcılar ile buluşturmaktadır.
Detay
Kimyasal Dozaj

Kimyasal Dozaj

Günümüzde sanayinin birçok alanında kullanılan kimyasal dozaj pompası çeşitleri, sıvı ya da katı partikül şeklindeki bir kimyasalın başka bir sıvı içerisine belirli bir oranda ve aralıklarla eklenmesini sağlamaktadır.
Detay
Dozaj Pompası Çeşitleri

Dozaj Pompası Çeşitleri

Dozaj pompaları ‘nın motorlu, elektromanyetik ve elektriksiz olmak üzere farklı modelleri mevcuttur. Bunlar arasında yaygın olarak kullanılan motorlu dozaj pompası , çalışma için gereken gücü elektrik motoru aracılığıyla sağlamaktadır.
Detay
Dozaj Pompası Genel Özellikleri

Dozaj Pompası Genel Özellikleri

Pompalar, bir akışkanın bir yerden başka bir yere aktarılması, filtrasyonu veya kapalı bir devrede sirküle edilmesi için endüstrinin hemen her alanında kullanılan makinelerdir. Kullanıldığı ortam, bağlantı tipi, akışkan türü, kapasite, çalışma prensibi ve buna benzer parametrelere bağlı farklı pompa modelleri mevcuttur. Genellikle kimyasal proseslerde kullanılan ve bir kimyasalın su veya başka bir sıvı içerisine belirlenen zamanda belirli ve ölçülebilir miktarlarda enjekte edilmesi için özel olarak tasarlanan pompa türüne de dozaj pompası denilmektedir.
Detay
Dozaj Pompası Ne İşe Yarar?

Dozaj Pompası Ne İşe Yarar?

Pompalar, endüstrinin hemen her alanında farklı uygulamalarda, farklı amaçlar ile kullanılmaktadır. Temelde bir sıvının veya sıvı türevi bir akışkanın transferini sağlayan pompalar, çalışma prensibi, çalışma koşulları veya pompaladıkları akışkanlara göre sınıflandırılabilmektedir.
Detay
Kimyasalların Otomatik Dozajı

Kimyasalların Otomatik Dozajı

Günümüz şartlarında rekabetin ciddi boyutlara varması ile satışlardaki karlılıklar eski dönemlere nazaran azalmıştır.
Detay